Diagnostika

Analýza očních pohybů pacienta v řízených situacích je cenným nástrojem při diagnostice řady odchylek a stavů. Kromě jiného se osvědčuje v následujících aplikacích:


obr

Diagnostika dyslexie

Kombinace specializovaných diagnostických úloh se systémem snímání očních pohybů přináší nové možnosti identifikace a diagnostiky dyslexie. Tato vývojová porucha čtení zásadně ovlivňuje studijní možnosti dětí a její včasná identifikace umožní adekvátní úpravy výuky a minimalizaci negativních následků poruchy. Více o diagnostice pomocí I4Tracking zde (link PPT – Aktualizovaná:  Sledování očních pohybů pro diagnostiku dyslexie.PPT).


obr

Diagnostika schizofrenie

Analýza očních pohybů se osvědčila rovněž při diagnostice schizofrenie. Osoby se schizofrenií mají například potíže s fixací oka na pomalu se pohybující předmět. Jedna z nejnovějších studií určila přesnost této diagnostické metody na úrovni 98,3 %. Další informace najdete zde


obr

Další diagnostické oblasti

Měření očních pohybů poskytuje spolehlivé údaje užitečné při diagnostice vestibulárního systému, ADHD, Parkinsonovy nemoci, infarktových stavů, mentální či sexuální deviace. Vzhledem ke spontánním reakcím mozku a oka na řízené situace mohou výstupy měření očních pohybů sloužit jako jeden z velmi spolehlivých podkladů při vyšetřování řady odchylek.


obr

Psychologické studie

Zařízení I4Tracking slouží při psychologických studiích ke sledování spontánních reakcí organismu. Z očních pohybů a změn zorničky je možné vyčíst míru zájmu či emocí vztahujících se k pozorovanému objektu či k právě prožívané řízené situaci.


bryle

Technické řešení

Systém měření očních pohybů I4Tracking české společnosti Medicton Group je založen na kameře s rychlým snímáním, která je umístěna na brýlích měřené osoby. Kamera je připojena k počítači, kde speciální software analyzuje pohyby zorničky, vztahuje je k pozorovanému objektu a výsledky dodává v požadovaném datovém formátu či grafické reprezentaci. Více o Medicton I4Tracking zde (link).

logo

©2013 Medicton Group s.r.o.

T: +420 233 338 538

E: info@medicton.com

W: www.medicton.cz