Výzkum


obr

Inovativní aplikace ovládání

Ovládání zařízení a aplikací pomocí očních pohybů, gest a hlasu je jasným trendem současnosti. Na základě hardwarové a softwarové platformy I4Tracking je možné testovat a vyvíjet pokročilé systémy ovládání zařízení a aplikací. Více o řešení I4Tracking zde (link).


Proprietární bezpečnostní aplikace

Díky vysoké přesnosti systému I4Tracking jej lze využít k analýze zorničky a očních pohybů. Na základě této analýzy lze spolehlivě identifikovat každého jedince, ale i jeho aktuální stav či míru pozornosti. Bližší informace o přesnosti detekce pomocí I4Tracking zde (link Aktualizovaný Presnost_detekce.doc-> PDF).


obr

Usability ovládání přístrojů a aplikací

Spokojenost uživatelů s přístroji či aplikacemi do velké míry ovlivňuje jejich uživatelská přívětivost, tj. srozumitelnost a jednoduchost ovládání. I v této oblasti může vyhodnocení očních pohybů poskytnout cenné údaje, které pomohou s optimalizací uživatelského rozhraní.


Psychologické studie

Zařízení I4Tracking slouží při psychologických studiích ke sledování spontánních reakcí organismu. Z očních pohybů a změn zorničky je možné vyčíst míru zájmu či emocí vztahujících se k pozorovanému objektu či k právě prožívané řízené situaci.


obr

Diagnostika neurologických stavů

Přesné měření očních pohybů poskytuje spolehlivé údaje pro diagnostiku vestibulárního systému, Parkinsonovy nemoci, infarktových stavů, schizofrenie, ADHD či dyslexie. Vzhledem ke spontánním reakcím mozku a oka na řízené situace mohou výstupy měření očních pohybů sloužit jako jeden z velmi spolehlivých podkladů k analýze řady stavů. Podle jedné z posledních studií je přesnost této metody při diagnostice schizofrenie na úrovni 98,3 % – více zde

logo

©2013 Medicton Group s.r.o.

T: +420 233 338 538

E: info@medicton.com

W: www.medicton.cz